نشریه های علمی انتشارات
دوفصلنامه رخساره های رسوبی، با کمال افتخار انتخاب بجا و شایسته جناب آقای پروفسور سید رضا موسوی حرمی، استاد گروه زمین شناسی دانشگاه فردوسی مشهد و عضو هیأت تحریریه این نشریه را به عنوان پژوهشگر برتر سال 1393 کشور در حوزه علوم پایه را به ایشان تبریک و تهنیت عرض ‌می‌نماید.
پروفسور سید رضا موسوی حرمی در سال 1328 در شهر مقدس قم در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشودند . پدرشان از ملاکین شهرستان قم و مادرشان فرزند مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی بودند. دوران ابتدایی و متوسطه را در شهرستان زادگاهشان قم به تحصیل پرداختند. در سال 1351 پس از کسب مدرک لیسانس زمین شناسی خود با همسرشان سرکار خانم دکتر فرشته قاسم زاده، که در آن زمان در رشته زیست شناسی تحصیل می کردند، آشنا شده و ازدواج کردند که حاصل این ازدواج 2 پسر می باشد. پس از گذراندن خدمت سربازی جهت ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکترا به آمریکا مهاجرت کردند و در سال 1980 میلادی پس از کسب مدرک دکترای خود از دانشگاه IOWA به ایران بازگشتند. مدتی را در بخش رسوب شناسی اداره آزمایشگاه های مدیریت اکتشاف و تولید وزارت نفت مشغول به کار شدند و در سال 1362 به عنوان استادیار به استخدام دانشگاه فردوسی در آمدند. ایشان همراه با همسرشان جهت ادامه تحصیلات ایشان در مقطع دکترا 4 سالی را در استرالیا گذراندند و علاوه بر تدریس در دانشگاه ادلاید، 6 طرح تحقیقاتی را برای بخش نفت دپارتمان معادن و انرژی استرالیای جنوبی به اتمام رساندند.

تحصیلات رسمی و حرفه ای: دکتر موسوی حرمی دوران ابتدایی را در مدرسه صدر اوحدی شهرستان قم به اتمام رساندند و از 1340 وارد دوره متوسطه همان مدرسه شده و تا سال 5 متوسطه را در آنجا سپری کردند. از آنجا که مدرسه صدر اوحدی سال ششم را نداشت به دبیرستان دین و دانش رفته و دیپلم طبیعی خود را در سال 1346 از آنجا اخذ کردند. در سال 1347 در کنکور سراسری پذیرفته شدند و در رشته زمین شناسی دانشگاه فردوسی مشهد وارد شدند. پس از 4 سال در سال 1351 به عنوان دومین گروه فارغ التحصیلان رشته زمین شناسی دانشگاه مشهد موفق به اخذ مدرک لیسانس شدند و پس از ازدواج و گذراندن خدمت سربازی جهت ادامه تحصیل به آمریکا اعزام شدند و در دانشگاه اوکلاهاما در زمینه مسائل رسوب شناسی و زمین شناسی نفت، فوق لیسانس خود را دریافت کردند. در سال 1977 میلادی عازم دانشگاه IOWAشدند و طی 3 سال دوران دکترای خود را به اتمام رساندند و در سال 1980 میلادی پس از دفاع از رساله خود با موضوعیت مسائل نفتی سطح الارضی و تحت الارضی موفق به کسب مدرک دکترا شده و به ایران بازگشتند.

مشاغل و سمتهای مورد تصدی: ایشان پس از کسب فوق لیسانس به مدت 8 ماه در سازمان زمین شناسی اوکلاهاما به طور تمام وقت مشغول به کار بودند. البته در طول دوران تحصیل نیز همکاری های نیمه وقتی را با این سازمان به عنوان آسیستان تحقیقاتی داشتند. ایشان پیش از ورود به دانشگاه فردوسی مشهد، مسئول بخش رسوب شناسی اداره آزمایشگاه های مدیریت اکتشاف و تولید وزارت نفت بودند و سپس در تیر ماه 1362 بعنوان استادیار به استخدام دانشگاه فردوسی مشهد در آمدند. ایشان علاوه بر تدریس در دانشگاه فردوسی در دانشگاه تهران و در گروه مهندسی اکتشاف نفت در دانشکده فنی و در گروه زمین شناسی به ویژه شاخه زمین شناسی نفت در دانشکده علوم دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد مشهد نیز به تدریس می پرداختند.
از سال 1362 تا 1372 عضو شورای عالی برنامه ریزی بودند. از 1363 تا 1365 عضو هیات علمی بخش معدن سازمان پژوهش های علمی، صنعتی مرکز خراسان بودند. از 1378 تا 1380 رئیس کمیسیون علوم پایه شورای پژوهش و فناوری استان خراسان و از 1377 تا 1379 رئیس انجمن زمین شناسی بودند. دو دوره نیز عضو هیات مدیره این انجمن بوده اند. مدت سه سال از 1378 تا 1381 مدیریت گروه زمین شناسی دانشگاه فردوسی مشهد را عهده دار بودند. از سال 1381 تا 1383 معاونت پژوهشی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی را بر عهده داشتند. 8 سال نیز عضو کمیته تخصصی علوم پایه هیات ممیزی دانشگاه فردوسی مشهد بودند. همچنین عضو کمیته تحصیلات تکمیلی از آغاز تاسیس این کمیته، یعنی 1371 هستند.


دوفصلنامه علمی ـ پژوهشی رخساره‌های رسوبی دانشگاه فردوسی مشهد دارای شماره پروانه 3305/124 از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و درجه علمی ـ پژوهشی شماره 89415/11/3/89 از کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صاحب امتیاز: دانشگاه فردوسی مشهد مدیر مسئول و سردبیر: دکتر علیرضا عاشوری ناشر: گروه زمین شناسی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد امور فنی و چاپ: مؤسسه چاپ و انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد